Produkcja, Przemysł » Produkcja, Przemysł - inne

  • Województwo zagranica
  • Miejscowość Wielka Brytania

Press Brake Setter/Operator - Operator prasy krawędziowej Nr ref.: /JOBS.pl Job description: The Job is to predominantly form mild steel 1mm to 20mm, although some folding of Aluminium and Stainless Steel will be required.  Requirements: The successful candidates will have experience setting and operating TRUMPF Trubend 5130 and 5230. Experience on other press brakes will also be considered. Knowledge of first and third angle projection required. Good command of English language required You must be self-motivated and focused, able to work to deadlines efficiently. Able to follow instructions carefully and precisely. We offer: Very attractive pay rate and overtime rate These opportunity is permanent for the right candidate and provide very secure employment. Help with finding accommodation, oppening bank account, getting National Insurance Number. We DO NOT Charge you for Any of our services Immediate start available There are two shifts available: Afternoon shift, 2pm - 10pm,  Night Shift, 10pm - 6am CV in English language Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.)" Kontakt: If you are interested in this position please send us your CV or call us on 0044 7412 892 359 or 0044 1889 359 675. Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...