Transport, Logistyka, Spedycja » Transport, Logistyka, Spedycja - inne

  • Województwo zagranica
  • Miejscowość inne

Stores Person Nr ref.: /JOBS.pl Salary: 20000.00-20000.00 British Pound . GBP (Annual)   Permanent Stores Person for a company based in Milton An experienced Stores Person to work as part of the distribution team to assist in the movement and maintenance of stock; including loading and unloading of goods. Responsibilities include: Overall responsibly for the control of physical sales stock store Checking in and out of stock Dealing with call in sales customers Stock control of sales store Organisation and layout of sales stock store Ensuring sales store areas remain in a clean and safe condition at all times. Forklift Truck duties, if applicable - loading and unloading of vehicles, moving stock. To ensure a high level of safe working practice is adhered to during the execution of duties. Candidate requirements: Previous experience within a similar stores role Candidates are required to have valid Forklift Truck Licence Proactive, upbeat and positive approach to work Ability to work within an active role including heavy lifting Reference number: 1606-36 Location: Milton Working Hours: 7.30am - 4.30pm Salary: £20,000p.a Neaves & Neat Employment Services Ltd. are acting as an Employment Agency for this Permanent vacancy. Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...