Badania i Rozwój » Specjalista ds. badań i rozwoju

  • Województwo zagranica
  • Miejscowość inne

Software Tester / QA Analyst Nr ref.: /JOBS.pl We are seeking a highly motivated Software Tester / QA Analyst who will be responsible for testing our cloud based payment platform. This will include automation of testing for our web and mobile applications. Skills: Quality Assurance,Linux,Software,Mobile app,Web & Cloud,Test Automation,QA Automation,Selenium Sectors: Technology Text title: ?What qualities you will bring BSc/MSc degree or equivalent in Computer Science or related discipline3+ years proven background as a Software Tester/QA analystKnowledge and experience with Windows and Linux operating systemExperience of automation testing with SeleniumExperience testing Restful Web Services and Web ApplicationsGood SQL knowledge Text title: It also helps if you have: Experience testing Mobile ApplicationsExperience with jBehaveExperience of automation test tools such as JMeter and scripting languagesExperience with secure developmentTechnical knowledge in AWS cloud based technologies Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...