Badania i Rozwój » Specjalista ds. badań i rozwoju

  • Województwo zagranica
  • Miejscowość inne

Scala Instructor Nr ref.: /JOBS.pl CodeCore, a private career training institution based in Vancouver, B.C., has a job opening for the position of Scala Instructor. The successful candidate will be an experienced Scala developer who has a passion for coding. You must have excellent communication skills, strong English reading and writing skills, and Instructional experience. Your primary duties will be to present curriculum to students in an Instructor capacity with some mentorship required. Knowledge of Java and Scala is a requirement. College degree/credits are preferred but not required. You will be directly supervised by CodeCore's Senior Educational Administrator. Skills: Python,SQL,Software,Ruby,Coding,Scala,ORM,Riak,Linux Shell Sectors: Technology Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...