Badania i Rozwój » Specjalista ds. badań i rozwoju

  • Województwo zagranica
  • Miejscowość inne

Product: Associate Software Engineer, Product/Engineering Programs Nr ref.: /JOBS.pl Are you a developer who loves the thrill of solving big problems? Do you want to work in a collaborative environment with a creative and hard-working team? Are you an intelligent and awesome person who doesn't take themselves too seriously? If you've answered yes to these questions, then an opportunity on our Software Engineering team may be a perfect fit. Skills: C++,Java,C#,Software Engineer,HTTP,Web browsers,Associate Software Engineer,Internet protocols,Bachelor Degree Computer Science Sectors: Technology Text title: Qualifications Minimum Qualifications:Candidate must possess bachlor's degree in Computer Science, Engineering or equivalent at time of position startCandidate must possess less than 2 years professional experience.2+ years object oriented development experience (academic or industry). Java, C# or C++ preferredUnderstanding of HTTP, Internet protocols, Web browsers1 year SQL database experiencePreferred Qualifications:Experience working on a software development teamEnterprise business application development experience A passion for creating great softwareOther Information:No Required Trave Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...