Badania i Rozwój » Specjalista ds. badań i rozwoju

  • Województwo zagranica
  • Miejscowość inne

Junior Developer Nr ref.: /JOBS.pl Popertee is an exciting new tech start-up that is revolutionising the global retail market. We are building the first global data platform, pairing the property industry with brands for the first time, allowing for short term rentals that are more intelligent and seamless. We're looking for a junior developer who knows the in's and out's of WordPress and would be excited to help strategise, build new features, squash bugs, and improving existing functionalities. We also need someone who can write scalable and accessible JavaScript/jQuery.Our ideal candidate should have advanced experience building custom WordPress themes and plugins; be able to identify and resolve WordPress issues (front-end/server/database); strong knowledge in PHP and jQuery/JavaScript for new feature development; expert skill in html5/css3 and mobile development. Skills: JavaScript,Linux,Responsive Design and Mobile sites, HTML/CSS/PHP/MYSQL,MS Azure Sectors: Technology Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...