Produkcja, Przemysł » Produkcja, Przemysł - inne

  • Województwo zagranica
  • Miejscowość inne

SW Research Intern Nr ref.: /JOBS.pl Intel Labs is seeking enthusiastic candidates for an 11 month internship. The successful candidate will work as part of an agile research team who are focused on identifying and prototyping industry disrupting business models and technologies. Skills: C++,Graduate,Internship,Java,Python,Linux,Good Communicator,Team Skills ,Java Script,Shell Scripting,Entry Level Sectors: Engineering / Utilities,Graduate Text title: Qualifications: You will hold a 2:1 or above degree in computer science. You will have graduated within the last 18months or about to graduate.Demonstrated experience with solution development (HW/SW) E.g. maker projects, is desired. Experience of agile SW development methodology, unit testing and managing cloud web services is desired Candidates who hold a MSc in computer science and or related work experience are preferred but not required. As is prior experience relating to electrical engineering and or embedded HW. Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...