Produkcja, Przemysł » Produkcja, Przemysł - inne

  • Województwo zagranica
  • Miejscowość inne

Senior Mechanical Designer Nr ref.: /JOBS.pl Salary: 35000.00-41000.00 British Pound . GBP (Annual)   Senior Mechanical Designer - Burgess Hill - 3D CAD/CATIA RZ Group is working closely with global Engineering clients who are at the forefront of their industry and are based in Burgess Hill. They are looking to recruit an experienced Mechanical Designer on a permanent basis. Candidates will be expected to have a mechanically biased Engineering degree and be proficient in 3D CAD software, preferably CATIA. The main responsibilities of this role will include: * Preparing designs/drawings for products/components for fit, form and function so that the product operates effectively, reliably and safely * Producing designs/drawings of products/components that can be manufactured efficiently and economically * Ensuring high quality designs and drawings are produced to the relevant standards * Develop an understanding of manufacturing methods and processes In return my client will be willing to offer a remuneration package of anywhere between £35,000 - £41,000 Dependent upon experience. If you would like to be considered for this role please don't hesitate to click apply or call Joshua Phillips for more information. Recruitment Zone acting as an employment agency in regard to this advert. Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...