Produkcja, Przemysł » Produkcja, Przemysł - inne

  • Województwo zagranica
  • Miejscowość inne

Mechanical Technician Nr ref.: /JOBS.pl Salary: 18000.00-23000.00 British Pound . GBP (Annual)   Mechanical Technician to provide support to a world leading engineering team working on monitoring and measurement devices. This role would suit a candidate who can combine practical engineering skills a willingness to develop themselves in a Mechanical Engineer role. You will be involved in assembly, rework, service and repair of thermal barriers, and perform experiments and test using furnace and ovens (full training will be given) and you will ensure that the work area is kept stocked and in a workable condition. Ideally you will have a qualification (BTEC OR City Guilds) in Mechanical Engineering, and good communication skills. You will be working with skilled and experience colleagues and providing updates and reports to engineering and operations teams. There is excellent scope for career progression from this Mechanical Technician position to grow into the role of Mechanical Engineer, and full training and support will be provided. This is an excellent opportunity for a committed and driven candidate to build a career with a world leading organisation. The role is based in Cambridge and commutable from Ely, Newmarket and St Neots. Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...