Produkcja, Przemysł » Produkcja, Przemysł - inne

  • Województwo zagranica
  • Miejscowość inne

Goods In Inspector Nr ref.: /JOBS.pl Salary: 13.00-16.65 British Pound . GBP (Hourly)   Goods Inwards Inspector required for initial six month contract role with multi national defence client based in Bolton. Accountabilities Verify and accept procured product in line with contractual conditions. Practice in reading and understanding assembly drawings with due regards to dimensional tolerances and machined. Examining the finish of all parts to detect faulty finishing or painting, deterioration of surfaces etc. Undertaking first off inspections. Produce relevant inspection/quality control documentation. Check and complete all paperwork associated with the delivered article. Ensure inspections times are met. Control defect items via segregation from good product. Raise and maintain relevant defect reports. Maintain product verification approval process via regular audits. Mentor documentation certification only operators. Inspection of PCB's. Ensure compliance with all associated procedures applicable to the manufacturing process. Maintain to the highest level, workmanship standards and product quality. Contribute to the maintenance of a orderly and safe working environment. Skills and Knowledge The successful candidate should be a team player who is able to demonstrate customer focus. They should be adaptable to any work-related processes and working practices. Qualifications and experience; Formal technical engineering/craft apprenticeship to NVQ Level 3/TR23/TR21 or HNC Several years experience as a skilled person SAP Literate Advantage Resourcing is a service driven recruitment consultancy. Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...