Produkcja, Przemysł » Produkcja, Przemysł - inne

  • Województwo zagranica
  • Miejscowość inne

Electronics Hardware Developer Nr ref.: /JOBS.pl We are a young high-tech company focusing on novel robotics solutions and offer an innovative, flexible and dynamic environment. In the position offered, you have the chance to help develop the various electronic hardware components inside the FRANKA EMIKA platform. You will work in a small and highly skilled team where you will develop on all levels, ranging from system architecture up to the layout and test. Your skills- Excellent skills in electronics hardware design (schematics and layout)- Confident in both digital and analog electronics domain- Knowledgeable about electrical safety as well as EMC- and ESD-compliant design and test- Very good knowledge of high performance CAE tools (ideally Altium Designer)- Ideally familiar with designing for production and testing (e.g. test-point layout and IPC standards)- Ideally familiar with safety related development (e.g. IEC 60204)- Familiar with version control systems (e.g. svn) and agile development tools (e.g. JIRA)- At least three years of work experience- Fluent in English, German is beneficialAbout us FRANKA EMIKA GmbH is based in Munich and develops, designs and offers industrial robots, robotic APPs and solutions that can be used by anyone and are unmatched in cost-efficiency. Our vision is to make robots a commodity by putting humans at the center of robot design, to introduce the most intuitive customer experience, and to connect automation with digitalization. 80797 München Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...