Produkcja, Przemysł » Produkcja, Przemysł - inne

  • Województwo zagranica
  • Miejscowość inne

Director Of Engineering: Brokerage Nr ref.: /JOBS.pl Wealthsimple makes smart investing easy, accessible, and transparent for everyone. We are Canada's largest and fastest growing online investment manager with over $500 Million of assets under management and 20,000 clients. And we are just getting started. We believe that we have the opportunity to build one of the largest and most innovative companies in financial services globally. At Wealthsimple, we are maker-owners, we believe that simple is better, and we do what's right for each client. You can read about our mission and our team to learn more. Skills: Operations Management,Engineering,Technical Project Management,Director of Engineering Sectors: Engineering / Utilities Text title: Our Ideal Candidate Experience managing development teamsTechnical project management experienceOperations experienceKnowledge of how to evolve legacy systems Text title: NICE-TO-HAVES (BUT NOT NECESSARY): AWS or similar cloud experienceKnowledge of Oracle and Oracle FinancialsIT & Security knowledgeDistributed systems & REST API buildingFinancial domain knowledge Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...