Produkcja, Przemysł » Produkcja, Przemysł - inne

  • Województwo zagranica
  • Miejscowość inne

CT Wind Service Technician Nr ref.: /JOBS.pl Salary: 25000.00-30000.00 British Pound . GBP (Annual)   Cathcart Energy are currently recruiting for a Wind Turbine Service Technician - Onshore Wind Farm in East Lothian. This role will have responsibility for the remote monitoring of wind farms and respond to breakdown calls from the turbines within a pre-determined time limit while on duty, mobilising additional assistance as required Typical duties include day-to-day responsibility for servicing on site, mechanical, electrical and hydraulic system maintenance, electrical control system tests, checking the torque on bolts, cleaning and re-greasing moving parts, restocking consumables, providing direct supervision of the service team technician/s and the compilation of service reports and MRS's (Maintenance Record Sheets) and AWPs where applicable under WTSR. Candidates who have not serviced a Vestas wind turbine will not be considered for the role. The salary is CT level from £25,000 to £30,000 and will be significantly increased by generous on call and overtime bonuses. You will need to have a driving licence for this role. If you would like to be considered for this role please contact James McNair and send an email with your CV to (see below) Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...