Produkcja, Przemysł » Produkcja, Przemysł - inne

  • Województwo zagranica
  • Miejscowość inne

Baggage Handling System (BHS) Designer/Architect Nr ref.: /JOBS.pl Salary: 50000.00-75000.00 British Pound . GBP (Annual)   Baggage Handling System (BHS) Designer/Architect I'm currently recruiting on behalf of my client - an industry leading Aerospace consultancy - who wishes to hire a Baggage Handling System (BHS) Designer/Architect. The successful candidate will partake in re-design and re-development projects on existing baggage handling systems at major London airports, mainly Heathrow. Candidates must come from a Mechanical Engineering background as knowledge of Mechanical design is required for the role. Experience/Skills Required: -Knowledge of BHS layout (plus design/architecture) -BHS associated structures -Excellent design capability (mechanical/architectural) -Ideally Revit CAD package -Ideally structural design experience This is an excellent permanent position with a market-leading salary on offer for the right candidate. My client's offices are located close to Heathrow Airport, therefore if you own a car that would be advantageous. Apply now for more details! Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...