Administracja biurowa » Pracownik biurowy

  • Województwo zagranica
  • Miejscowość inne

Senior Clinical Trial Associate Nr ref.: /JOBS.pl My client is an international pharmaceutical company focused on the development of innovative projects in infectious disease and cardiology. Due to a successful phase II project they are looking to bring in a new Senior CTA to help work on the phase III study over the next 3 years (Starting on an initial 12 month contract) Responsibilities will include - Tracking study performance -Document maintenance -Supporting clinical team with payment timelines -Coordination and recording of meetings An ideal candidate will have at least 4 years experience as a SCTA with 6 years experience in clinical operations and must have strong German experience. Please apply below Apply here - applying is quick and easy on our new website Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...