Administracja biurowa » Pracownik biurowy

  • Województwo zagranica
  • Miejscowość inne

Level 1&2 Ski Instructor Internship - Summer Training Nr ref.: /JOBS.pl Become a level 1 ski instructor - with paid Work Train to be a ski instructor during the British Summer. Our New Zealand ski instructor internship is an 11 week programme that trains you for level 1 & 2 instructor qualifications whilst allowing you the opportunity to work as an instructor in NZ. Living in Queenstown, you will train and work at the nearest ski resorts of Coronet Peak and The Remarkables. Spaces are limited for this internship and candidates must go through a recruitment process to become enrolled. However, if you ski well, have a passion for the sport and can demonstrate your commitment to work and play hard, then this could be your opportunity. To be eligible for this internship you must have the right to work in New Zealand or be able to get your own working visa. If you are between 18 and 30 you can apply for a holiday working visa. Start Date: June 2017 Suitable for: Gap year, snowboard improvement, career break, career development Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...