Administracja biurowa » Pracownik biurowy

  • Województwo zagranica
  • Miejscowość inne

CRA EARLY PHASE - REDUCED TRAVELLING - ITALY Nr ref.: /JOBS.pl An established international company is looking to hire an experienced Clinical Research Associate to join their dynamic early phase department! In this position you will be responsible for monitoring various studies in therapeutic areas such as oncology, neurology and infectious diseases. Most importantly, you will have a reduced level of monitoring visits to perform!As an experienced CRA, you will have a university degree in a science related field and have a minimum of 1 year of relevant experience in monitoring clinical trials. Being fluent in Italian and English is also absolutely necessary!My client will offer a competitive remuneration package and great career potential for the lucky candidate who will get to also enjoy working in a friendly and structured environment!If you are looking to take your career in a different direction within a dynamic and stable company, don't hesitate to send your CV to or call + 44 (0) and I will be happy to tell you more about the role!SEC Recruitment Limited is acting as an Employment Agency and/or Employment Business. Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...