Administracja biurowa » Pracownik biurowy

  • Województwo zagranica
  • Miejscowość inne

Contract Manager - Clinical Trials - Prague Nr ref.: /JOBS.pl Job Background The source department of Chiltern acts in a similar way to that of a staffing solutions provider. Our client is a leading Pharmaceutical company, they are looking for a Contract Manager - Clinical Trials to join their team in the Czech Republic. The role will be office based in Prague. Candidates can either be employed through Chiltern to work directly for our client or work on a freelance basis. Job Summary Clinical trial contract manager will be in charge of contract with hospitals involved in local clinical trials. Job Qualifications • Legal knowledge • Clinical trials contracting experience • Good negotiation skills • Have the ability to work independently • Highly organized • Excellent communicative skills and a professional attitude • Fluent in English, spoken and written To apply for this position please email your CV to or for a confidential discussion please call Nicky on + Please note that if your experience does not mirror that of the requirements for this role you may not receive a response. Candidates must be eligible to work in the Czech Republic Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...