Administracja biurowa » Pracownik biurowy

  • Województwo zagranica
  • Miejscowość inne

Area Sales Manager Distribution Services (m/f) for Frankfurt am Main Nr ref.: /JOBS.pl On behalf or our international successful client we are looking for an experienced area sales manager for a permanent position. Tasks: Increase sales by developing the business with current and new customers Monitor and improve our market position and customer portfolio Identify key areas for growth and develop strategies for achieving that growth Work on and control marketing plans and sales budgets Gain market intelligence and survey pricing structures, competitors and product developments Profile: • Proven track record of relevant professional experience in an international manufacturing or distribution environment with technical products is madatory • Inspirational, enthusiastic and effective communicator • Excellent presentation and negotiation skills • Result orientated problem-solver • Proactive and flexible teamworker • Fluent English is mandatory • Degree in Marketing / Business Administration / Engineering • Willingness and availability to travel Bitte schicken sie ihren Lebenslauf an Tom Sander. Der Bevorzugte Bewerbungsweg ist per E-Mail auf unser Webportal Für Rückfragen stehe ich ihnen jederzeit gerne zur Verfügung. Mehr Informationen zu Randstad finden sie unter. Randstad Deutschland Reichskanzler-Müller-Straße 21 68165 Mannheim Telefon: Happy new year! Wir wünschen Ihnen und Ihren ein wundervolles neues Jahr. Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...