Transport, Logistyka, Spedycja » Logistyk

  • Województwo zagranica
  • Miejscowość inne

Customer Service Specialist with German Nr ref.: /JOBS.pl For international company located in the center of Lodz we are urgently seeking German speakers to join Customer Service Department. Place of work: Lodz Main responsibilities: providing professional customer support by phone, e-mail, chat. putting data into computer system; resolving customers queries and discrepancies on their accounts; REQUIREMENTS fluent German is a must; very good English language skills (min. B2); previous experience in customer service would be an advantage but is not a must; very good interpersonal skills and positive attitude; BENEFITS attractive salary; friendly atmosphere at work; social benefits; possibility to gain professional experience in international environment; many opportunities for professional development; relocation package for candidates from abroad; Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...