Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Stażysta, oferty pracy - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu STAŻYSTA z województw: Zobacz ogłoszenia z działu STAŻYSTA z miast:

Stażysta


Stażyści byli i są chętnie zatrudniani przez firmy o różnych profilach działalności. Współpraca taka daje obopólne korzyści, a dla stażysty jest szansą na otrzymanie w późniejszym czasie etatu w danej firmie.


Przeglądając ogłoszenia o zatrudnieniu w prasie i na internetowych portalach ogłoszeniowych można znaleźć bardzo dużo ofert pracy stażystów. Przykładowo firmy poszukują stażystów w Dziale Produkcji IT, w Dziale Handlowym Produktów Świeżych, w Dziale Kontroli Zarządzania, w zespole HR, w Zespole Podatkowym, w Dziale Planowania i Logistyki, w Dziale Prawnym czy w Dziale Asortymentu. Możliwość zatrudniania stażystów z pewnością wiąże się z dużymi korzyściami dla firm, które zgłaszają chęć przyjęcia praktykantów z określonym wykształceniem. Stażyści mogą, lecz nie muszą otrzymywać wynagrodzenia, i mogą być zatrudniani na okres sześciu miesięcy, a osoby poniżej 25. roku życia nawet do roku. Po tym czasie pracodawca może zakończyć współpracę ze stażystą lub zaoferować mu zatrudnienie. Dla samych stażystów taka forma współpracy jest szansą na zdobycie doświadczenia w określonym zawodzie i nawiązanie kontaktów w środowisku biznesowym. W trakcie praktyk stażyści otrzymują także wynagrodzenie z urzędu pracy. Doświadczenie pokazuje jednak, że wiele firm nie daje możliwości rozwoju stażystom, traktując ich jako tanią siłą roboczą. Szczególnie dotyczy to stażystów, którzy zostają wysyłani na staż przez urząd pracy i nie posiadają wykształcenia odpowiedniego do stanowiska. Co gorsze osoba bezrobotna, która odmówi przyjęcia stażu, może zostać wykreślona z rejestru bezrobotnych.


Jak zatrudnić stażystę

przedsiębiorca składa wniosek o stażystę do urzędu,

● dyrektor powiatowego urzędu pracy ma miesiąc na rozpoznanie wniosku i podpisanie z firmą umowy,

● praktykant ma opiekuna w czasie stażu,

● urzędnicy mogą kontrolować zarówno pracodawcę, jak i stażystę,

firma po zakończeniu każdego miesiąca stażu musi dostarczyć do urzędu listę obecności podpisywaną przez bezrobotnego,

● stażysta musi stawiać się w urzędzie pracy na wezwanie,

● po zakończeniu realizacji programu osoba, która przebywała na stażu, sporządza sprawozdanie, które musi być poświadczone podpisem opiekuna,

● firma najpóźniej w ciągu siedmiu dni po zakończeniu praktyk wydaje stażyście opinię zawierającą informacje o zadaniach realizowanych przez bezrobotnego i pozyskanych umiejętnościach praktycznych.
.

Na stażach firmy nie muszą płacić praktykantowi, bo dostaje on stypendium z urzędu pracy wynoszące obecnie 953,10 zł. Teoretycznie bezrobotni powinni nabywać nowe kwalifikacje. Staż może trwać do pół roku. W przypadku osób, które nie ukończyły 25 lat, praktyka jest wydłużona nawet do roku.


Proszę czekać - ładowanie treści...