Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Prace ślusarskie

Warszawa

1,00

Prawo - inne, pozostałe oferty pracy - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Dodano
Analityk ds. kontraktów z językiem chińskim - Oferta z Jobs.pl

Analityk ds. kontraktów z językiem chińskim - Oferta z Jobs.pl

innezagranica 2019-05-24
znajdzto.pl / ... / Prawo / Prawo - inne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu PRAWO - INNE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu PRAWO - INNE z miast:

Ławnik


Wśród profesji prawniczych najczęściej wymieniani są prawnicy, sędziowie, adwokaci i prokuratorzy. Zajęć związanych z prawem jest jednak znacznie więcej, choćby funkcja ławnika.


Mówiąc o ławniku, trudno mówić o zawodzie, gdyż jego rola jako czynnika społecznego została określona w artykule 182 Konstytucji. W Polsce ławnikiem może być osoba, która posiada obywatelstwo polskie i pełnię praw cywilnych i obywatelskich. Ławnikami nie mogą być osoby poniżej 30. roku życia i powyżej 70 lat. Od kandydata na ławnika wymagane jest posiadanie wykształcenia minimum średniego i zamieszkiwanie lub pracowanie przynajmniej przez rok w miejscowości, w której kandyduje. Ławnik musi posiadać nienaganny charakter i dobry stan zdrowia. Ławnicy biorą udział w rozprawach sądowych i stanowią nieocenioną pomoc dla sędziego przy orzekaniu o winie lub niewinności oskarżonych. W zależności od charakteru sprawy, na sali może być obecnych dwóch ławników, np. w sprawach cywilnych, lub trzech – w sprawach karnych. Zdanie ławników w orzekaniu o winie jest tak samo ważne jak głos sędziego, jednak tylko sędzia może prowadzić rozprawę. Ostateczną decyzję podejmuje sędzia po naradzie z ławnikami. Ławnicy wybierani są na cztery lata, a ich kandydatura może być zgłoszona przez Prezesa sądu, pracodawcę, związek zawodowy, a także przez grupę przynajmniej 50 obywateli. Funkcja ławnika, jak i inne zawody prawnicze, wymagają dużego poczucia odpowiedzialności i odporności na stres. Ławnicy zatrudniani są w sądach rejonowych i okręgowych. Co ważne, funkcja ławnika nie wiąże się z wynagrodzeniem, ale na czas rozpraw ławnikowi przysługuje płatny urlop. W ciągu miesiąca ławnik może uczestniczyć w trzech rozprawach.

Proszę czekać - ładowanie treści...