Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Prace ślusarskie

Warszawa

1,00

Kursy zawodowe, szkolenia zawodowe - nauka - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Dodano
Szkolenia bhp - super oferta

Szkolenia bhp - super oferta

Gdańskpomorskie 2019-04-26
znajdzto.pl / ... / Kursy i szkolenia zawodowe / Inne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu INNE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu INNE z miast:

Kursy, szkolenia i staże dla bezrobotnych

 

Według raportu NIK szkolenia oraz staże dla bezrobotnych nie gwarantują znalezienia pracy, a ponadto bezrobotni na stażu często pracują za niewielkie wynagrodzenie lub za darmo.

 

Pracodawcy chętnie przyjmują na staż bezrobotnych, gdyż nie wiąże się to dla nich z żadnymi kosztami, a dzięki temu mają potrzebnych pracowników, jednak bez perspektyw na stałe zatrudnienie. Dane pozyskane przez kontrolerów nie przedstawiają pełnego obrazu sytuacji zawodowej osób, które korzystały z kursów i szkoleń oraz które odbywały staże w firmach. Takie obserwacje nie są bowiem prowadzone przez urzędy pracy. Sytuacja ma się jednak zmienić, dzięki rządowemu programowi na lata 2014-2020, który zakłada monitorowanie losów osób, które korzystały z kursów i szkoleń organizowanych przez urzędy pracy. Obecnie najsłabszą stroną kształcenia ustawicznego jest niedostosowanie tematyki kursów do aktualnych potrzeb rynku pracy. Jednak uczestnictwo w kursach i szkoleniach dla bezrobotnych ma wiele pozytywnych aspektów. Osoby, które brały udział w takich szkoleniach, chwalą sobie kontakt z innymi ludźmi, którzy są w podobnej sytuacji. Spotkania na grupach pomagają przetrwać kryzys związany z brakiem pracy. Kursy dokształcające pozwalają także na aktualizowanie i poszerzanie wiedzy, zdobywanie i pogłębianie umiejętności praktycznych. Szkolenia pozwalają na rozwijanie kompetencji, umiejętności interpersonalnych itp. Tematyka kursów często nie odpowiada dotychczasowemu doświadczeniu zawodowemu osoby bezrobotnej. Wiele osób jednak korzysta z różnych form aktywizacji w celu zdobycia nowego zawodu, sprawdzenia własnych możliwości, poszerzenia horyzontów czy podniesienia poziomu wykształcenia.

Proszę czekać - ładowanie treści...