Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Informatyk, oferty pracy - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu INFORMATYK z województw: Zobacz ogłoszenia z działu INFORMATYK z miast:

Informatyk

 

Branża informatyczna jest sektorem niezwykle rozwojowym, w którym zapotrzebowanie na informatyków różnych specjalności jest ciągle bardzo duże.

 

Dzięki nowym technikom przekazywania informacji i rozwojowi systemów komputerowych świat staje się globalną wioską. Przyszli informatycy mogą kształcić się na uczelniach wyższych lub ukończyć studia policealne w zawodzie technik informatyk. Jednak podstawowa wiedza w branży informatycznej już nie wystarczy. Od informatyków wymagane jest ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji, zdobywanie doświadczenia i śledzenie nowych trendów. W zawodzie informatyka wymagana jest wprawdzie wiedza i umiejętności w zakresie nauk ścisłych. Mimo to informatycy są także w pewnym sensie artystami i takich też poszukują światowe firmy zajmujące się programowaniem nowoczesnych urządzeń i systemów informatycznych. Określenie zadań w zawodzie informatyka nie jest jednoznaczne. Wszystko zależy od tego, czym informatyk ma się w firmie zajmować. Programistów potrzebuje obecnie wiele firm usługowych, które zatrudniają informatyków do tworzenia nowych programów czy prowadzenia serwisów internetowych. Nie mniejsze jednak zapotrzebowanie jest także na informatyków odpowiedzialnych za sprawne działanie sprzętu komputerowego w firmie. Oprócz samej instalacji informatyk-sprzętowiec ma za zadanie prowadzenie regularnej konserwacji, usuwanie awarii i zlecanie naprawy sprzętu. W branży informatycznej widoczny jest podział na informatyków zajmujących się programowaniem i informatyków, którzy zajmują się komputerami i urządzeniami przenośnymi od strony technicznej. Obecnie wśród ogłoszeń o zatrudnieniu można znaleźć wiele ofert dla informatyków wąskich specjalizacji, np. specjalistów ds. administracji systemem wsparcia rekrutacji i dydaktyki, programistów JavaScript, administratorów systemów Unix/Linux, specjalistów programistów ds. e-marketingu, specjalistów ds. systemów IT, młodszych inżynierów ds. protokołów. W szkołach i na uczelniach brakuje dobrych nauczycieli informatyki, a chętnych do nauki jest coraz więcej. Dlatego osoby, które marzą o karierze informatyka, muszą być pasjonatami tego zawodu, korzystać ze szkoleń i kursów oraz dążyć do zdobywania wiedzy we własnym zakresie.
Dziś coraz rzadziej używa się już ogólnego pojęcia Informatyk. W związku z błyskawicznym rozwojem branży powstało wiele specjalizacji związanych z tym zawodem i ciągle powstają nowe. Należą do nich takie profesje jak programista, administrator sieci komputerowych projektant stron www oraz osoba, która składa i przygotowuje sprzęt komputerowy do użytku.

 

Informatycy posiadają również wiedzę na temat budowy i zasad funkcjonowania urządzeń technicznych używanych w jego profesji. Nieodzowne jest więc też posiadanie przez nich pewnej wiedzy w zakresie elektryki i zdolności manualnych.

 

Największe minusy pracy informatyka to możliwość wezwań o każdej porze w wypadku np. awarii systemu oraz niedogodności fizyczne związane z długotrwałą pracą przy komputerze, które w konsekwencji mogą doprowadzić do schorzeń i zwyrodnień kręgosłupa oraz nabycia lub pogłębienia wad wzroku.

 

  1. Zarobki informatykaNa pytanie ile zarabia informatyk ciężko udzielić jednoznaczną odpowiedź. W dużej mierze wysokość pensji uzależniona jest od umiejętności, a co za tym idzie stażu pracy. Średnia kwota zarobków w tym zawodzie kształtuje się na poziomie 3,5tys. - 4 tys. złotych brutto. Początkujący informatyk, który nie posiada jeszcze dużej wiedzy i umiejętności praktycznych może liczyć jednak na niewiele ponad tysiąc złotych. Z kolei doświadczony programista wypełniający dobrze swoje obowiązki w dużych firmach może zarobić dziesięć razy więcej. Jest to jeden z najlepiej opłacanych zawodów w Polsce z ciągłą tendencją wzrostową w tym zakresie.

 


Proszę czekać - ładowanie treści...