Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Hotelarstwo, turystyka, gastronomia, pozostałe oferty pracy - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu HOTELARSTWO, TURYSTYKA, GASTRONOMIA - INNE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu HOTELARSTWO, TURYSTYKA, GASTRONOMIA - INNE z miast:

Perspektywy pracy w turystyce


Rozwój gospodarczy i ekonomiczny wielu krajów oparty jest na usługach hotelarskich, zapleczu gastronomicznym i turystyce.


O pracy w turystyce i hotelarstwie marzy wiele młodych osób, głównie ze względu na perspektywę dobrych zarobków i dużych możliwości rozwoju zawodowego. Znalezienie zatrudnienia w międzynarodowej firmie turystycznej pozwala na przykład na połączenie pasji podróżowania z wykonywaniem obowiązków zawodowych. Hotelarstwo, gastronomia i turystyka to najprężniej rozwijające się sektory gospodarcze, czego dowodem jest pojawianie się nowych zawodów, co z kolei stanowi odpowiedź na ciągle rosnące wymagania i oczekiwania konsumentów. Pierwszym krokiem do podjęcia pracy w szeroko pojętej branży hotelarskiej jest zdobycie tytułu technika hotelarstwa. W branży gastronomicznej funkcjonuje o wiele większy wachlarz profesji, np. technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz, kelner czy technik technologii żywności. W zależności od profilu restauracji poszukiwani są także cukiernicy, piekarze oraz wędliniarze. W sektorze turystycznym funkcjonują natomiast dwa zawody - technik obsługi turystycznej oraz, obowiązujący dopiero od 2012 roku, zawód technika turystyki wiejskiej. Ten drugi skierowany jest do osób, które chciałyby otworzyć działalność gospodarczą, np. biuro turystyczne oferujące wypoczynek na terenach wiejskich i w regionach ekologicznie naturalnych lub stworzonych przez człowieka, np. łowiska ryb, skanseny, ogrody japońskie. Wykonywanie zawodu technika turystyki wiejskiej ma na celu promocję turystyki wiejskiej i małych miejscowości. Coraz więcej osób wybierając się na urlop, marzy o ciszy i spokoju z dala od miejskiego gwaru. Sam wyjazd jednak może nie wystarczać. Turyści coraz częściej oczekują oferty zorganizowanego pobytu, zajęć dodatkowych czy wycieczek krajoznawczych. Technik turystyki wiejskiej może pracować w organizacjach samorządowych i placówkach państwowych. W gospodarstwie agroturystycznym odpowiada natomiast za organizację czasu gościom, sprzedaje imprezy i usługi turystyczne, promując tym samym piękno regionu.


Proszę czekać - ładowanie treści...