Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Finanse, Ekonomia, Bankowość, pozostałe oferty pracy - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu FINANSE, EKONOMIA, BANKOWOŚĆ - INNE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu FINANSE, EKONOMIA, BANKOWOŚĆ - INNE z miast:

Kierunki rozwoju nowoczesnej bankowości


Rozwój bankowości, a co za tym idzie, tworzenie nowych miejsc pracy, jest uzależniony w dużym stopniu od sytuacji na rynkach światowych i proponowanych trendów.


Obserwując dynamiczny rozwój produktów bankowych, a także nacisk na rozwój bankowości elektronicznej, można wnioskować, że rozwój bankowości będzie się opierał na transakcjach zbliżeniowych i mobilnych. Co jakiś czas banki oferują nowe usługi, które nie zawsze jednak są trafione i szybko odchodzą w zapomnienie, np. naklejki zbliżeniowe czy płatność za pomocą telefonu. Usługi, które odnoszą sukces, dyktują kierunki rozwoju nowoczesnej bankowości. Jeszcze kilka lat temu banki wychodziły z pozycji wyższości, wybierały sobie grupę klientów, którzy byli najbardziej wiarygodni i opłacalni. Obecnie banki walczą o klienta, nawet tego mniej zamożnego, ale lojalnego. Wraz ze wzrostem potrzeb w zakresie usług oferowanych przez banki, rośnie także zapotrzebowanie na specjalistów w sektorze bankowości tradycyjnej i internetowej. Bankowość elektroniczna pozwala bankom ograniczyć koszty utrzymania lokali na rzecz zatrudniania bankowców w oddziałach call center. Wzrost zainteresowania usługami i produktami bankowymi wynika z dużego zróżnicowania ofert i możliwości dostosowania ich do konkretnych potrzeb. Jedną z tendencji współczesnej bankowości jest także zmiana orientacji banków na określoną grupą klientów. Wykształca się nurt bankowości specjalistycznej, obsługującej klientów korporacyjnych czy kredytowych, oraz bankowości uniwersalnej. Banki obecnie kładą nacisk na obsługę klienta w sposób rzetelny, szybki, ale i uprzejmy. Pracownicy bankowi zatrudniani są w bankach do obsługi bardzo różnych produktów, dlatego tendencją jest tworzenie osobnych działów w bankach, np. doradztwo kredytowe czy ubezpieczeniowe. Największą rolę pracownicy banków odgrywają przy obsłudze produktów profesjonalnych, np. wymiana książeczek czekowych czy obsługa emisji obligacji. Przy obsłudze usług profesjonalnych od pracowników banków wymagana jest wiedza specjalistyczna, ciągłe podnoszenie umiejętności i wiedzy, samodzielność i inicjatywa oraz indywidualne podejście do klienta.


Proszę czekać - ładowanie treści...