Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Edukacja, oświata, pozostałe oferty pracy - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Dodano
Nauczyciel geografii w języku angielskim - Oferta z Jobs.pl

Nauczyciel geografii w języku angielskim - Oferta z Jobs.pl

innezagranica 2020-10-21
znajdzto.pl / ... / Edukacja, Oświata / Edukacja, Oświata -inne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu EDUKACJA, OŚWIATA -INNE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu EDUKACJA, OŚWIATA -INNE z miast:

Świadczenia kompensacyjne zakazują pracy w oświacie


Nauczyciele mają ten przywilej, iż mogą pobierać specjalną dla tej grupy zawodowej emeryturę. Dzięki temu mogą nadal pracować i pobierać pieniądze z ZUS.


Nauczyciele, którzy decydują się na pobieranie świadczeń kompensacyjnych, nie mogą jednocześnie podejmować pracy zarobkowej w szeroko pojętym szkolnictwie i oświacie, bez względu na osiągane dochody. W przeciwnym wypadku świadczenie zostaje zawieszone. Ustawa nie zakazuje nauczycielom podjęcia zatrudnienia w innych sektorach gospodarki, np. w sprzedaży, usługach czy produkcji. Należy także pamiętać, iż dydaktycy, którzy zdecydują się na inną pracę i pobierają świadczenie kompensacyjne nie mogą przekraczać określonej wysokości zarobków, ze względu na brak uprawnień do pełnej emerytury. Limit zarobków określony jest na poziomie 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ustalanego raz na kwartał przez prezesa GUS. Otrzymywanie wynagrodzenia powyżej tej wartości skutkuje obniżeniem wypłaty świadczenia kompensacyjnego. Wstrzymanie wypłaty świadczenia nastąpi w przypadku osiągania dochodów powyżej 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Świadczenie kompensacyjne mogą pobierać nauczyciele, którzy osiągnęli wiek 55 lat oraz posiadają 30-letni staż pracy, w tym 20 lat jako nauczyciele pracujący przynajmniej przez połowę wymaganego czasu pracy. Co więcej, nauczycielom decydującym się na pobieranie świadczenia kompensacyjnego przysługuje także odprawa emerytalna oraz pobieranie świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Nauczyciel korzystający ze świadczenia kompensacyjnego ma prawo zachować przysługujące mu wcześniej świadczenia socjalne, np. mieszkanie służbowe.

Proszę czekać - ładowanie treści...