Badania i Rozwój » Specjalista ds. badań i rozwoju

  • Województwo Cała Polska

Technical(DATA) Analyst-French Speaking Nr ref.: /JOBS.pl Role: Technical/DATA Analyst Location: Lyon, France. Job Type: Contract Job Description:- Need French Speaking Candidate The Technical Analyst must have experience of regulatory requirements in the context of pharma R&D. Work with application SME to understand the application in detail the architecture, configuration, interfaces and functionality Work with business SMEs to identify application with similar functionality if not the same functionality Analyze ticket data Prioritize the apps based on criticality, incident volume and user volume Support SMEs on data analysis and extracts Analyzing the method of transforming existing data into a format for the new environment and the loading of this data into other database structures. Reviewing existing migration tools and providing recommendations for improving performance of the migration process. Providing necessary change and support documentation. Identifies, documents and validates data migration scope, risks, constraints, dependencies and assumptions Develops, documents and validates data migration strategy Engages key users and stakeholders in defining data migration requirements Identifies, documents and validates data migration requirements, technology and IT infrastructure requirements and expectations Identifies source data requirements Assesses source data quality Need French Speaking Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...