Produkcja, Przemysł » Produkcja, Przemysł - inne

  • Województwo Cała Polska

Paint Sprayer Nr ref.: /JOBS.pl Salary: 13.00-18.00 British Pound . GBP (Hourly)   Painting Technician Length:Contract 6 months Location:Birmingham The Company: A leading aerospace client, dealing in the design, development and manufacture of electronic control systems for aero gas turbine engines. The role: Utilising your manual paint spray experience for the coating of metallic components of various sizes and properties. *Setting up the spray equipment *Ensure all paint materials are mixed correctly for colour and consistency *Apply primer, intermediate and top coats to work instruction sheets *Perform paint thickness and adhesion checks and record information Qualifications and attributes: Preferred: *Commercial Painting or spraying using a manual spray gun *Anodising *Some heat treatment or wet chemical experience .A wish to develop current skills and an excellent timekeeping record Desirable: NADCAP and LEAN experience Key skills: Manual Paint spraying, anodising, wet chemical processing, plating. Commutable: Hall Green, Solihull, Birmingham, Coventry, Rugby, Walsall. Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...