Administracja biurowa » Pracownik biurowy

  • Województwo Cała Polska

Internship Visual Design Nr ref.: /JOBS.pl Your job We develop state of the art artificial intelligence solutions. You will delight our users with design that inspires, engages, and excites them.Workplace:Berne or ZurichLevel of employment:100%nullThat's why we need youDigitization provides unparalleled opportunities for our customers and for you as well: As a talented individual, who has just finished - or is about to finish - their degree, you support our flexible and agile team to discover your own potential in the digital world.Your responsibilityYou craft intuitive, simple, and beautiful designs that delight our users. Additionally, you present the user interfaces visually as to make information easy-to-read, easy-to-understand and easy-to-find.Your backgroundBachelor's degree in Design (e.g. graphic, visual communications, interaction) or equivalent practical experienceProficiency in industry standard design tools (e.g. Sketch, Photoshop, After Effects)Excellent problem-solving skills and familiarity with technical constraints and limitations as they apply to designing for web-based platformsExcellent interpersonal skills and the ability to build good working relationshipsExcellent English and GermanWe intend to fill this position without involvement of external recruiting or placement companies. Kontakt: Aplikuj teraz Ogłoszenie pochodzi z serwisu Jobs.pl .

Szkolenie na profesjonalną opiekunkę do dziecka
Już od 10 listopada Fundacją Ad Fontes powinna zanteresować się każda osoba, która pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje jako opiekunka do dziecka. Szkolenie nie jest jednak skierowane tylko do...