Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Bankier, oferty pracy - ogłoszenia znajdzto.pl (3)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Dodano
Broker Ubezpieczeń Osobowych - Poznań - Oferta z Jobs.pl

Broker Ubezpieczeń Osobowych - Poznań - Oferta z Jobs.pl

-Cała Polska 2020-10-19
znajdzto.pl / ... / Finanse, Ekonomia, Bankowość / Bankier
Key Account Manager - bancassurance - Oferta z Jobs.pl

Key Account Manager - bancassurance - Oferta z Jobs.pl

innezagranica 2020-10-19
znajdzto.pl / ... / Finanse, Ekonomia, Bankowość / Bankier
Broker Ubezpieczeń Osobowych - Katowice - Oferta z Jobs.pl

Broker Ubezpieczeń Osobowych - Katowice - Oferta z Jobs.pl

innezagranica 2020-10-19
znajdzto.pl / ... / Finanse, Ekonomia, Bankowość / Bankier
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu BANKIER z województw: Zobacz ogłoszenia z działu BANKIER z miast:

Bankier

 

Obecnie określenie bankier jest rzadziej spotykane. Wyparte bowiem zostało przez inne określenia, jak finansista, kredytodawca, pożyczkodawca. 

 

Dawniej bankierem określano osobę, która jest właścicielem lub dyrektorem banku. Obecnie trudno znaleźć dokładną definicję bankiera. Można się bowiem zastanawiać, czy bankier to zawód, czy określenie człowieka, który związany jest z biznesem. Czy bankierem może zostać każdy i jakie predyspozycje musi mieć dobry bankier? Bankier jest osobą, której często powierzamy oszczędności całego życia, darzymy zaufaniem, o które obecnie coraz trudniej.
Tak jak lekarzowi czy psychologowi powierzamy swoje problemy ze zdrowiem, tak bankierowi oddajemy do dyspozycji nasze pieniądze, wierząc iż pomoże nam je dobrze ulokować. Dlatego bankier musi wyróżniać się nieposzlakowaną opinią i zaufaniem, posiadać szczegółowa wiedzę z zakresu świadczonych usług. Zawodowi bankierzy powinni posiadać licencję. Wymogiem uzyskania tytułu bankiera jest ukończenie studiów oraz przestrzeganie etyki zawodowej w zakresie pobieranych opłat za usługi. Dlatego też banki nie powinny być spółkami akcyjnymi, gdyż bankierzy nie powinni wykorzystywać funduszy klientów do generowania zysków spółki. W praktyce nie ma później możliwości pociągnięcia do odpowiedzialności dyrektorów banków za nadużycie zaufania klientów. Bankier może być powiernikiem w zakresie papierów wartościowych, powinien także stać na straży bezpieczeństwa powierzonych mu środków.
Obecnie bankierzy zatrudniani są zarówno przez banki, instytucje finansowe, jak i prywatne firmy zajmujące się finansami i doradztwem finansowym. Na portalach ogłoszeniowych można znaleźć oferty zatrudnienia m.in. dla doradców ds. odszkodowań, specjalistów ds. bankowości transakcyjnej, doradców klientów korporacyjnych, specjalistów ds. zgodności, ds. finansowania handlu, menedżerów ds. bankowości internetowej, liderów sekcji rachunkowości czy kontrolerów finansowych.

 

Proszę czekać - ładowanie treści...